System harmonijkowy

 

Rewolucyjna brama segmentowa COMPACT łączy zalety termoizolacyjne tradycyjnej bramy segmentowej z niewielką ilością miejsca potrzebnego do zainstalowania.

 

Opatentowany mechanizm harmonijkowy, charakteryzujący się niskim zużyciem energii, w połączeniu z prowadnicami bocznymi gwarantuje długi okres eksploatacji.

Lekkie aluminiowe sekcje bramy posiadają wewnętrzne zawiasy ze stali nierdzewnej. Sekcje ocieplone nie zawierają freonu i zapewniają maksymalną izolację cieplną.

Solidna konstrukcja bramy jest samonośna i składa się z wytrzymałych i odpornych na tarcie rolek i prowadnic. Możliwy jest montaż paneli przeszklonych, światło-przepuszczalnych i drzwi przejściowych.

 

Brama Compact może być wyposażona w silniki elektryczne 230 V lub 400 V oraz napęd szybkobieżny.

 

 

Oszczędność architektoniczna

 

Brama Compact ma minimalne wymagania w zakresie stalowej konstrukcji nośnej. Przeszklenia zamontowane nad bramą Compact zapewniają doświetlenie wnętrza bez względu na to, czy brama jest otwarta, czy zamknięta. Brama ta po otwarciu nie przesłania instalacji oświetleniowej ani okien dachowych.

 

Oszczędność przestrzeni

 

System harmonijkowy Compact pozostawia więcej wolnej przestrzeni magazynowej. Wyjątkowy mechanizm harmonijkowy układa segmenty bramy bezpośrednio nad otworem drzwiowym, tym samym zostawiając wolne miejsce na inne urządzenia, np. klimatyzację. Dzięki temu mogą Państwo maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Wysokość dźwigu samochodowego nie będzie już ograniczona przez skrzydło bramy. Bramy Compact idealnie sprawdzają się tam, gdzie są suwnice i nie ma możliwości zastosowania tradycyjnej bramy segmentowej.

 

Korzyści montażowe i eksploatacyjne

 

Montaż bramy nie powoduje opóźnienia realizacji budowy, gdyż jest niezwykle prosty i szybki. Dzięki minimalnym wymaganiom dostępności wolnego miejsca w narożniku budynku można zamontować dwie bramy Compact bezpośrednio obok siebie. Unikalny system prowadnic minimalizuje obciążenie elementów ruchomych.

Nie ma sprężyn lub obciążników, które wymagałyby regulacji lub regularnej konserwacji. Bramy te świetnie mieszczą się nawet przy niskich konstrukcjach dachowych.

Bramy Compact nie muszą być przymocowane do konstrukcji dachu. Dzięki temu redukuje się również zużycie konstrukcji dachu w trakcie eksploatacji.

Brak sprężyn i obciążników oraz płynnie funkcjonujący system prowadnic zapewnia niski poziom generowanego przez bramę hałasu, co przyczynia się do lepszej jakości środowiska pracy.

ALUMINIOWA BRAMA SEGMENTOWA SKŁADANA W NADPROŻU

INFORMACJE OGÓLNE

ZALETY UŻYTKOWE

COMPACT